W świecie gier internetowych nie jest nowej tak oczekiwanej i poddającej silne emocje gry jak zestaw o Wiedźminie.

W świecie gier internetowych nie jest nowej tak oczekiwanej i poddającej silne emocje gry jak zestaw o Wiedźminie.

Druga odsłona sagi zelektryzowała świat na długo przed, nim wreszcie w ciemności z poniedziałku na wtorek mogli dostać ją zwolennicy. A Polaków sukces Wiedźmina cieszy tym znacznie, że etap tworzy własna marka.

Prace nad Wiedźminem trwały trzy lata. Zaangażowanych w nie stanowiło około wielu ludzi firmy, a kursy sztuki to 45 mln zł. Wraz z lokalną grupą pojawiły się na kiermaszu oraz niezwykłe kategorie językowe, w niniejszym rzeczywiście angielska. „The Witcher” – bowiem taki angielski tytuł nosi gra – na znacznie wybrednym rynku angielskojęzycznym już odniósł niesamowity efekt. Nim się ukazała, istniałoby na nią obecnie 1,5 miliona wstępnych zamówień. Dla porównania: na nową edycję stanowiło ich 150 tysięcy, co również oczywiście twórcy przyjęli w 2011 r. za wielki zysk – obejmowali „tylko” na 100 tysięcy. Lecz to dopiero zamówienia wstępne. W ilości walki o Wiedźminie sprzedały się na całym globie w kilku milionach egzemplarzy. Na rynku muzyk to wspaniałe osiągnięcie.

Występuje ono naturalnie z wielkiego szczebla walk o Wiedźminie, który lubią zarówno fani, kiedy także przeciwnicy. Na wspaniałej gali Game Awards 2014 w Gąszcz Vegas? „Wiedźmin” zdobył tytuł Najbardziej Oczekiwanej Gry Roku. A teraz, skoro stanowi aktualnie na zbytu, jak z rękawa posypały się entuzjastyczne recenzje ekspertów. „To zdobywa spośród najmilszych gier” – zachwyca się portal Game. „Oprócz mnóstwa zadań do działania jakakolwiek decyzja, jaką rozpocznie bohater, wchodzi na bieżące, co się wokół niego dzieje. Wszystkie szczegóły gry wyglądają, jakby zostały idealnie zaplanowane” – ekscytuje się amerykański portal. Takich weryfikacji można by zapewnić wciąż znacznie wiele. Tylko najważniejszą natomiast oczywiście będzie decyzja każdego gracza. Niestety czerpie wątpliwości, iż będzie pyszna, ponieważ nasz Wiedźmin podbił świat!

Comments are closed.